Premium Likit Nedir?

premium-likitler-e-sigara

Elektronik sigara kullanımına bağlı olarak her geçen gün e-likit çeşitleri de artmaktadır. Elektronik sigaraların önlenemez yükselişlerinin yanı sıra elektronik sigara likitleri adına yeni kavramlar ortaya çıkıyor.Bu kavramlardan biride premium likit’dir. Peki bu premium likit nedir;

Likit üretilirken eklenen bileşenlerin yüksek kalitede insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde sağlıklı bileşenlerden oluşmasından dolayı bu tür likitlere premium likit adı verilir.

Premium likit kullanımı elektronik sigara kullanırken sigaradan kurtulma oranını büyük ölçüde etkiler.

Premium Likit ve VG Oranı

VG yani vejeteryan gliserin bitkisel gliserol anlamlarına gelir. Bitkilerden elde edilmiştir. Elektronik sigaraların daha yumuşak olmasını ve bu şekilde daha fazla yüksek buhar üretmelerini sağlar.

Normal elektronik sigara likit ve premium likit içerisinde Vg bulunur. Fakat oranları farklıdır. Premium likitlerdeki VG oranları daha yüksek normal likitlerdeki daha az oluyor.Bu şekilde premium ve normal likit farklı ortaya çıkıyor.

Premium elektronik sigara likitleri içerisinde daha yüksek olan VG yoğun buhar deneyimi sunar. %70 ile %85 oranlarında bulunur. Bu nedenle içimleri çok rahattır.

Yoğun aromalaı bir buhar kullanıcının kendini iyi hissetmesine olanak sağlar. Bu nedenle premium likit çeşitleri klasik likitlerden çok daha pahalıdır.

Premium Likit Vs Normal Likit

Preimum elektronik sigara likitlerinin içimi daha kolaydır. Bu rahatlığı sağlayan ise içerinde yer alan VG oranıdır. Bu nedenle premium elektronik sigara likitleri yüksek fiyatlardan alıcı bulur. Genel olarak %80 oranında Vg den oluşunca geri kalan %20 lik kısım PG bileşeninden oluşur.

PG çok az miktarda bile olsa gırtlağı tahriş etmeye yetiyor bu oran ise sigara içme hissi yaratıyor.

Premium elektronik sigara likitlerinde PG ve VG oranı nikotin bağlantısının birbiri ile alakası yoktur.

Tüm likit çeşitlerinde 0-3-6-9 oranında değişen nikotin değerleri mevcuttur. PG çok sentetik bir madde olduğu için VG oranı yüksek olan premium likitler yoğunlukla tercih edilir.

Elektronik sigara kullanıcılarının genellikle tercih ettiği premium likitler ile elektronik sigara kullanım keyfi oldukça artacaktır.

Premium likitlerin çok tercih edilmesinin nedeni ise yüksek buhar isteklerinden kaynaklanır.

Özellikle mod elektronik sigaralarda preimum likit kullanılmasının uyumu oldukça iyidir. Premium likit tavsiyesi olarak one hit wonder marka likitleri tavsiye edebiliriz.  Ayrıca bir önceki içeriğimize premium likit tariflerini sizler için sunmuştuk. O içerikten de evyap likitlerinizi premium kalitede oluşturabilirsiniz.

Premium Likit Nedir?” te bir düşünce

Bir cevap yazın

Sohbeti Aç
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabilirim?