Kaliteli Aroma için Yapmanız Gerekenler

Kaliteli Aroma için Yapmanız Gerekenler

Elektronik sigara kullanmanın bazı önemli püf noktaları mevcuttur. Bu noktada dikkat edilmesi gereken bazı noktalar mevcuttur.

Öncelikle likit seçimine gereken önem verilmelidir. Kaliteli bir likit seçimi ile sizlerde mükemmel bir buhar keyfini yaşayabilirsiniz.

Kaliteli ve lezzetli aromalar için uygulamanız gereken bazı önerileri sizler için hazırladık.

Güç ve Sıcaklık Ayarını Belirleyin

Elektronik sigara modunuzun sıcaklık değerleri belirlemeniz aromaları hissetmeniz için oldukça önemli bir etkendir. Bazı aromaların farklı sıcaklıklarda buharlaşarak aromalarını ve tatlarını ortaya çıkarmaktadır.

Ayarlanabilir ve değişken voltajlı bir cihaza sahip olmanın büyük avantajlarından biri de budur. Beğendiğiniz aromanın haz noktasına çıkmak için güç ve sıcaklık ayarlarını deneme yanılma yöntemi ile ayarlamanız dır.

Bazı likit çeşitleri 20W gibi küçük ayarlarda lezzetini ortaya çıkarır bazıları 35W kadar çıkmayı bekler.

Hava Kontrolünü Mutlaka Yapın

likit-min

hava akış kontrolü son dönem elektronik sigaralarda büyük buhar performansı açısından mükemmel şekilde tasarlanıyor.

E-sigaranızın hava akım kontrol deliklerini tamamen kısarsanız sıkı bir içimle likitinizin lezzetini daha detaylı alabilirsiniz.

Daha az hava deliği daha yoğun likit lezzeti demektir.

Atomizer Seçimlerinize Dikkat Edin

Elektronik sigara kullanırken tank seçimi oldukça önemlidir. Kendini kullanım konusunda ispatlamış bir tank seçmelisiniz.

Bu tankın taşıması gereken özellikler;kaliteli coil sistemi, hava kanalı kontrolü kolay yapılması, likit sıçratma yapmayan, ağızlığı iyi olan tank seçimi ile kullandığınız likitin daha derin bir tadını almanızda büyük bir etkendir.

Coil, Tel ve Pamuk Seçimi

Pamuk likitlerin lezzetinde direk ve doğrudan etken bir konudur. Atomizerler de kullanılan ve kullanacağınız pamuğun organik ve orjinal olmasına özen göstermelisiniz.

Tel seçerken nikel, kanthal titanyum gibi tel çeşitleri lezzeti iki katına çıkarır. Hazır coil yerine kendi coilinizi yapmanız daha iyi bir lezzet almanızı sağlar.

Yüksek PG Oranlarını Deneyin

e-likit-min

Buhar severler yüksek buhar perfomansı için genellikle yüksek VG aromalı likitleri tercih ederler.

Vg leri daha sağlıklı bulduğu için tercih edenler de var elbette bu konuya bir açıklama getirmek gereklidir PG ler korkulacak aromalar değildirler. Bu bileşen gıda sektöründe sıklıkla kullanılır.

Ve bu ürünler birer canavar değildir korkusuzca kullanılabilir.Aromaların detaylı tadını almak için PG oranı yüksek likitler tercih edilmelidir.

VG ve PG oranı %50-50 olması hem tat hemde buhar performansı bakımından oldukça ideal ölçülerdir.

Dar ve Sıkı Ağızlık Seçin

Cihazlarda kullanılan ağızlık gibi basit malzemelerin aromayı etkilemediğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Yeni cihazlarda daha yoğun buhar aroması için geniş çaplı drip tipler tercih edilir. Bunlar yüksek aroma için uygun başlıklar değildir.

Daha sıkı içim yapabileceğiniz dar girişli drip tipler tercih ederek hava akışını ne kadar kısarsanız aroma lezzetini o kadar iyi almış olursunuz.

En son olarak da kullandığınız likit de yeterli tat almanızı engelleyen faktör olabilir.  Elektronik sigara likitleri kullanırken ve saklama koşullarına özen göstererek gereken aroma lezzetini likit çeşitleri ile istediğiniz şekilde alabilirsiniz.

Doğru likit aromasını bulmak deneme ve yanılma yöntemi ile gerçekleşir.

Bir cevap yazın

Sohbeti Aç
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabilirim?