Evyap Likitlerde Yapılan Temel Hatalar

Evyap Likitlerde Yapılan Temel Hatalar

Elektronik sigara kullanırken evyap likit tercih edenlerin farkında olmadan yaptıkları temel hatalar likitleriniz den yeterli tadı almanızı önlüyor. Bu nedenle sizlere rehber özelliği taşıyan içeriği hazırlama gereği duydum.

Damak tespiti Yapmadan Demleme

Evyap likit yapanların en temel hatalarından biri de damak tatlarını belirlemeden demleme yapmasıdır. Hazır likit kullanmaya başlayarak kendi damak tadınızı belirleyebilirsiniz. Belirleme yapılmadan oluşturulan likitler beğenilmediği takdirde çöpe gidecektir.

E-Sigaraya Uygun Olmayan Aromalar

e-likit-min

E-sigaralarda kullanılan aromalar temelinde gıda aromaları olsa da farklı özelliklere sahip olmalıdır.

E-sigaralarda kullanılan aromalar suda çözülmelidir, diasetil gibi ısıtıldığında zehirli gaz oranı ya olmamalı yada en az seviyede olmalı.

Renklendirici olmamalı. Son kullanım tarihine dikkat edilmeli üretildikten maksimum bir sene içinde kullanılmalıdır.

Gıda aromaları maksimum 300 dereceye kadar dayanır elektronik sigaraların bobini 800 dereceyi bulan ısılara sahip olduklarından elektronik sigaralar için özel olarak üretilmiş aromalar kullanılmalıdır.

Yüksek Aroma Oranları

Elektronik sigara likitleri hazırlanırken Nbase içine eklenen aromalar %10 seviyesinin üzerinde olmamalıdır.

Tatmin edici bir tat elde etmek için kullanıcılar bu oranları artırmak gibi büyük hatalar yapmaktadırlar. Buna neden dikkat etmek gerekiyor elektronik sigara likitlerinden kullanılan aromalar böbreklerde çözülüyor. Bu nedenle dikkat etmek de fayda var.

Reçetesiz karışık Likitler Yapmak

likit-demleme-min

Elektronik sigaraya yeni başlayan kişiler evyap likit yaparken birden fazla aromayı nbase içerisine ekleyerek ertesi gün kullanıyor. Aromaları teker teker demlemek daha mantıklıdır. Demleme işleminden sonra likit karışımı yapabilirsiniz.

Aromaları ilk seferde demlemek istiyorsanız illaki meyve ve meyve, kahve, tütün ve vanilya gibi demleme süreleri birbirine yakın aromaları tercih edin.

 Diasetil içeren Aroma Kullanımı

Elektronik sigarayı normal sigaranın zararlarından korunmak için tercih ettiniz fakat diasetil içeren likitler veya aromalar kullanarak ciddi zararlara maruz kalıyorsunuz. Aroma seçimlerinde içeriklerini bilmekte oldukça önemlidir.

Bir çok aromanın ve likitin içerik kısmında diasetil içerip içermediğine bakılmaz bu durumda bazı yöntemler ile tahmin edebilirsiniz.

  • Likit öksürtmemeli ilk başlarda öksürmek normaldir sonralarda öksürük kesilmelidir
  • Sürekli su içme ihtiyacı duyurmamalı yapış yapış bir duruma sebep olmamalı ağız içinde
  • Nefes darlığı yapmamalı
  • Demlendikten sonra çiğ bir tat olmamalı

Yukarıdaki semptomları yaşıyorsanız likit veya aromalarınız da diasteil olma riski oldukça fazladır.

Plastik likit demleme şişesi kullanmayın. Eldivensiz asla evyap likitler ile uğraşmayın ve likit yapılan ortamın tozdan ve kirden arınmış olmasına özen gösterin. Bu dikkat edilecekler sizlere zor geliyorsa likit çeşitleri içinde damak tadınıza hitap eden en iyi likiti seçebilirsiniz.

Oranlarını bilmeden evyap likit demlemek başarısızlık örneği olacağı için iyice araştırın veya bu alanda kendini geliştirmiş birinden destek isteyin.

Bir cevap yazın

Sohbeti Aç
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabilirim?