Elektronik Sigaraya Likit Yerine Su Konulabilir mi?

likit dolumu

Bireyler günlük hayatın beraberinde getirdiği sorunlardan kaçabilmek, streslerinden arınabilmek  adına deşarj olabilecekleri yollar aramakta ve ne yazık ki bu süreç içerisinde de nikotin ile karşı karşıya gelmektedirler. Sigaranın bireyler üzerinde verdiği bağımlılığı bertaraf edebilmek adına üretilen mucizevi ürün olan elektronik sigara ile sağlıklarını yeniden kucaklamayı başarabilen insanlar elektronik sigara kullanımı ile alakalı birçok soru ile de karşı karşıya kalmaktadır. Bu sorulardan gündeme en çok gelenini yani elektronik sigaraya birbirinden farklı likit markaları yerine su konulup konmayacağını sizler ile paylaşarak aklınızda soru işaretlerini giderebilmek adına bilgilendirmeye devam etmekteyiz.

Su Koymak Neden Sakıncalıdır?

elektronik sigara

Elektronik sigara kullanımı konusunda verilen talimatlara uymanız halinde herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalmayacaksınız. Elektronik sigara kullanırken yapılması sakıncalı eylemlerden ilki likit tankına doldurulan sudur. Elektronik sigaranın su ile temasta bulunması halinde tehlikeli sonuçlar doğabilmektedir. Elektronik sigaralar için üretilmiş birbirinden enfes koku aromalarına sahip likitleri tercih etmeniz gerekmektedir.

Bütün elektronik sigara kullanıcılarının aklına en az bir defa gelen bu soruyu uygulamanız halinde elektronik sigara içerisinde yer alan coile zarar verebilirsiniz. Coile verdiğiniz bu zarar ile boş yere masraflar ile de uğraşmış olursunuz. Şayet tercih ettiğiniz ya da tarafınıza sunulan aromayı beğenmedi iseniz alanında uzun yıllardır emek vermiş ve önerileri ile kullanıcıların sigara bırakma konusunda ki başarıları ile bilgisini sabitlemiş olan uzmanlarımızdan destek alarak size en uygun likit seçiminde bulunabilirsiniz.

likit dolumu

Elektronik sigaranın tank kısımlarına su doldurmanın sakıncalı olmasının asıl nedeni cihazınızın zarar görmesinden de öte patlama riskinin oluşmasıdır. Suyun buharlaşma ısısı ile likit’in buharlaşma ısısı birbirinden farklıdır. Tanka doldurulan su cihaz aksamının bozulmasının yanı sıra ciddi yaralanmalarında önünü açacaktır. Elektronik sigara tankına su doldurmak istemenizin asıl nedeni likiti beğenmeme hali ise uzman ekip arkadaşlarımızdan bu konu da destek alabilirsiniz. Elektronik sigarayı tavsiye edilen biçimde ve ağız tadınıza, zevkinize uygun şekilde kullanır iseniz sizlerde en yüksek verimi alarak sağlığınızı yeniden kazanabilirsiniz.

    • yasemin diyor ki:

      Su ekleyebilirsiniz zararı yok fakat likitin aromasını bozabilirsiniz. Bir süre sonra kullandığınız likit hafif gelmeye başlar. VG oranı yüksek likitler tercih ederseniz boğaz yanması sorunu en aza iner. Ayrıca kullanmaya başladıktan sonra boğaz vurumu geçecektir.

  1. Elif aslan diyor ki:

    Elekronik sigarami yeni aldim likiti dodlururken yanlis doldurdum ve suyla yikadim maalesef bilmeden ?likit haznesini haliyle pamugu falan islandi sonra likiti doldurdum ama dumab gelmior artik ne yapmaliyim tesekkur ederim

Bir cevap yazın

Sohbeti Aç
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabilirim?