Elektronik Sigara Likiti Zararlı mı?

Elektronik Sigara Likiti Zararlı mı?

Elektronik sigara kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan biri elektronik sigara likiti zararlı mıdır? Elbette bir besin ögesi değildir likitler.

Bu konuda dikkat edilmesi gereken konu likitler ne açıdan ve ne ölçülerde zararlıdır. Uzmanlar ve dünya sağlık örgüt üyesi sağlık araştırma kuruluşlarının yaptığı araştırmalar sonucuna göre tütün ve mamüllerine oranla %95 daha az zararlıdır.

Bu oran oldukça iyi ve göz ardı edilmemesi gereken bir orandır. Sigara içmek elinizde, ağzınızda ve kıyafetlerinizde ve saçlarınızda kötü kokuya neden olur. Ayrıca dişleriniz de renk değişimlerine neden olur. Elektronik sigaraya göre de oldukça maliyetlidir.

Sigara kesinleşmiş araştırmalar sonucunda binlerce zehirli ve öldürücü madde içerir. E-sigara likitleri kokuya neden olmaz, dişlerinizi sarartmaz ve daha az maliyetlidir.

Üstüne basa basa söylüyoruz normal sigaraya göre %95 daha az zararlıdır. Üstelik bir haberimiz var %5 lik dilimi de su tüketiminizi artırarak ortadan kaldırabiliyorsunuz.

Ön Yargılarınızı Yıkın

Normal sigara kullananların sigaranın zararlarını görmezden gelerek elektronik sigara likitlerinin zararlı olabileceğiniz düşünerek ön yargı ile bakmaktadır. Üstelik yıllardır ortada sigaranın öldürücü etkileri bilinirken elektronik sigara likitlerinin duman olmadığını bildikleri halde gereksiz bir ön yargıya sahipler.

Öncelikle son dönemlerin en etkili sigara bırakma yöntemini denemek size ne kaybettirir denemekten zarar gelmez!

likitler-min

Piyasada orta segment ve başlangıç için oldukça uygun olan cihazların fiyatları ortalama 200 tl gibi fiyatlardan başlıyor. Başlangıç seviyesinde iseniz ne çok ucuz nede çok yüksek fiyatlı bir cihaz almak mantıksız olacaktır.

Bu durumda her kullanıcı bütçesine uygun likitlerde mevcut. Fakat bu konuda dikkat edilmesi gereken konu elektronik sigara likitleri kullanırken kaliteli likitler kullanmaktır.

Premium likit olarak adlandırılan bu likitler orta ve alt segmentlere göre yüksek fiyatlı olabilir fakat kaliteli e-likit markalarından alacağınız tat paha biçilemezdir.

Kaybınız kazancınızın yanında o kadar azdır ki elektronik sigara kullanırken hem sağlığınızı hemde bütçenizi korumuş olursunuz.

Likit çeşitliliği bakımından oldukça geniş bir ürün skalası mevcuttur. sizlerde elektronik sigara kullanmaya başlamak için tereddütleriniz var ise bu ön yargınızı yıkarak sağlığınıza bir adım daha yaklaşmış olursunuz.

Bir cevap yazın

Sohbeti Aç
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabilirim?