Elektronik Sigara Likiti Nasıl Yapılır?

Elektronik Sigara Likiti Nasıl Yapılır?

Elektronik sigara kullanmaya başladıktan sonra profesyonellik seviyesine geldiğiniz zaman mutlaka likitinizi kendiniz yapmak isteyeceksiniz. Başlangıç seviyesinde olanların bu evyap adı verilen likit yapma projesine tek başına başlamamaları gereklidir. Bu alanda mutlaka işi bilen birinden destek alınmalıdır.

Elektronik sigara likit yapmak zor değildir öncelikle sevdiğiniz tatları belirlemeniz gereklidir. Daha sonra Nbase Vg ve Pg oranlarına karar vermeniz gereklidir.

Daha sonra elektronik sigara likiti yapmak için gerekli olan gereçleri temin etmeniz gereklidir. Bunlar; hassas tartı, beher, şırınga, karıştırıcı ve likitinizi koymanız için cam şişe ilk etapta yeterlidir.

Bu aşamadan sonra sizlere e-likit tarifleri için tüm dünyanın kullandığı e-liquid-recipes sitesinden beğendiğiniz tariflere ulaşabilirsiniz.

Likit Nasıl Yapılır?

Öncelikle bir öğrenci gibi not almayı alışkanlık haline getirin. Hangi tarifi yaparsanız yapın adım adım yaptıklarınızı not almak bir diğer sefer işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

likit-yapmak-min

Bir çok tarif bulabilirsin fakat temelde hepsinin yapılışı bir biri ile aynıdır. Öncelikle doğru likit yapmanın püf noktalarını sizler için paylaşacağız.

E-likit Yapımında İlk Aşama

E-likit yapmak için aromaları belirli oranlarda karıştırarak başlanılmalıdır. Örneğin tek aroma kullanılacak sa 30 ml bir likir için %5 oranında aroma kullanılacak ise 30/100*5:1.5 ml aromaya ihtiyacınız olacak.

Daha sonra aroma karışımına Nbase ekliyoruz. VG ve PG bileşenlerini ayrı kullanmak daha iyi sonuç verir. PG yi önce ekleyerek karıştırıcı ile rengi beyazlaşana kadar karıştırıyoruz. Fazla karıştırmak likitin bozulmasına neden olabilir bu konuda dikkatli olmak gereklidir.

Karıştırıcıya sahip değilseniz şişenin ağzını kapatarak karıştırabilirsiniz. Homojen olmuş ve rengi açılmış karışım likit olmaya hazır gele gelmiş demektir.

Likit Demleme

Son aşama olan likit demleme süreci en dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Likit demlemenin bir kaç yöntemi mevcuttur. Bu yöntemlerden hangisini kullanacağınıza kendiniz karar vermelisiniz;

Ultrasonik temizleme cihazı: Hazırlamış olduğunuz rengi beyaz olan likitinizi bu cihaz içindeki 40° aşmayan sıcaklıktaki suda en minimum yarım saat bekletmeniz gereklidir.

İlk gün için bu işlem yeterli olup ikinci gün için aynı işlemi 15 dk kadar bir süre içinde tekrarlıyoruz. Bu işlemden sonra tam bir tat almak istiyorsanız eğer 2 gün daha güneş almayan bir yerde bekletmek suretiyle tadını tam almasını bekleyebilirsiniz.

aroma-min

Günlük Karıştırma Yöntemi: Eğer ultrasonik bir cihazınız yok ise bu işlemi manuel olarak demleme süreci boyunca her gün düzenli olarak şişeyi çalkalamak suretiyle yapmanız gerekmektedir.

Zaman alıcı ve zahmetli gibi görünse de sonrasında alacağınız haz düşünüldüğünde değer bir işlemdir.

Eğer bu kadar zahmetli işlerle uğraşacak kadar vaktiniz yok ise likit servisi sizler için dünyanın en iyi likit markalarını bir araya topladı. Aradığınız tüm likit çeşitlerine ulaşabilirsiniz. Üstelik tarifli likit çeşitleri ile elektronik sigara kullanırken enfes tatlar size eşlik edecektir.

Bir cevap yazın

Sohbeti Aç
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabilirim?